خانه
نمایشگاه 1400
معرفی نمایشگاه
ثبت نام
زمانبندی برگزاری
پلان سالن ها
محل برگزاری
خدمات نمایشگاهی
قوانین و مقررات
مشارکت کنندگان
ثبت نام مشارکت کنندگان
فهرست مشارکت کنندگان
نمایشگاه های گذشته
نمایشگاه 98
نمایشگاه 97
نمایشگاه 96
اخبار و اطلاعیه ها
اخبار
اطلاعیه ها
وبلاگ
خدمات نمایشگاهی
کتاب نمایشگاه

بیست و سومین سمپوزیوم و نمایشگاه بین‌المللی فولاد

کیش - 23 - 25 آذر 1400

گفتگوی مدیر برگزاری بیست و سومین نمایشگاه فولاد در رابطه با نمایشگاه فولاد 1400


گفتگوی مدیر برگزاری بیست و سومین نمایشگاه فولاد در رابطه با نمایشگاه فولاد 1400

1 - با توجه به اینکه امسال بیست و سومین سال برگزاری سمپوزیوم فولاد است، لطفا توضیح دهید برگزاری این سمپوزیوم در قالب چه اهدافی در طی این‌ سال‌ها بوده است؟

- به نام خداوند  جان  آفرین / حکیم سخن در زبان آفرین

چنان که خود شاهدید ما در طول تمامی این بیست و سه سال با دو رویداد مواجه بوده و هستیم ؛ سمپوزیوم و نمایشگاه که همزمان برگزار می شوند و هر کدام نقطه قوت آن دیگر محسوب می شوند.

سمپوزیومها ، کنگره ها ، سمینارها ، همایشها حتی فستیوالها و جشنواره ها چه در کشورهای توسعه یافته و چه در کشورهای در حال توسعه نقش پیشران رشد و حرکت رو به جلو را ایفا می کنند. برگزاری این نشست های علمی - تخصصی در کشورهای نه توسعه یافته و نه در حال توسعه که از آنان به عنوان جهان سوم یاد می شود نشانه پوست اندازی و نوید توسعه یافتگی است.

سمپوزیوم فولاد سعی می کند همه ساله طی دو یا سه روز در نشستهای تخصصی و برپایه دانش با مشارکت اساتید ،اندیشمندان و متخصصین این صنعت از سراسر کشور راهکارهای فنی ، علمی و عملیِ تسریع حرکت رو به رشد ، هم افزایی …

2- با توجه شیوع ویروس کرونا استقبال شرکت‌ها برای حضور در این سمپوزیوم را در دومین سالی که جهان با این ویروس مواجه است را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

- خوشبختانه شرکت ها استقبال خوبی از نمایشگاه بعمل آورده اند بطوری که نزدیک به 100 درصد ظرفیت نمایشگاه تکمیل شده است.

3- لطفا در مورد موضوع این سمپوزیوم (چالش‌ها و راهکارهای صنعت فولاد در دوران پسا کرونا) توضیح دهید.

- سمپوزیوم فولاد سعی می کند همه ساله طی دو یا سه روز در نشستهای تخصصی و برپایه دانش با مشارکت اساتید ،اندیشمندان و متخصصین این صنعت از سراسر کشور راهکارهای فنی ، علمی و عملیِ تسریع حرکت رو به رشد ، هم افزایی …

4 - آیا با توجه به اینکه به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا امکان حضور برای اکثریت فراهم نیست امکان استفاده از علاقمندان به صورت مجازی فراهم شده است؟

- در حال برنامه ریزی برای این مسئله هستیم .  آن چه بدیهی است این که فضای مجازی توان پر کردن خلا حضور واقعی را ندارد چنانکه در امر تحصیل در مقاطع مختلف نیز این نارسایی به وضوح مشهود است.

5- در پایان اگه صحبت خاصی دارید بفرمایید.

- نمایشگاه فولاد 1400 فرصتی برای دیدن ، دیده شدن و ..

تاریخ: 1400/04/25